«Безконституційні» Суми

Дмитро Живицький, корінний сумчанин із досвідом державного та місцевого управління, – про те, як порушуються права мешканців міста

Основним законом України є Конституція. Чи виконуються її положення в нашому місті? Наскільки забезпечується дотримання конституційних прав людини? Відповідь одна, і вона в багатьох випадках негативна!

Так, одним із найважливіших прав людини є право на працю. На початок літа в нашій області кількість безробітних перетнула позначку в 23 тис. чоловік, на одну вакансію претендує 18 безробітних, левова частка цих невтішних показників забезпечується містом Суми. Теперішня міська влада, на жаль, не працює над забезпеченням роботою, гідною заробітною платою, її вчасною виплатою, через це люди їдуть працювати в інші міста та за кордон. Руйнуються сім’ї.

Влада міста Суми не дає відповіді на питання: «Де люди сьогодні мають працювати?», «Які кроки робляться для створення робочих місць?», «Що потрібно змінювати, щоб бізнес почав розвиватися?». А це є їх конституційним обов’язком!

Мером має бути людина, яка розуміє, що необхідно розроблювати та впроваджувати програми фінансування та підтримки підприємництва з місцевих бюджетів (наприклад, компенсувати відсотки по кредитам, взятим у державних банках); розвивати технопарки (в м. Суми, до речі, такий є, але влада ним не дуже цікавиться); організовувати й фінансувати промислові виставки; залучати іноземні інвестиції; надавати податкові пільги підприємцям; підтримувати бізнес-об’єднання, роботодавців; тісно співпрацювати з торгово-промисловою палатою. Чому це не робиться? Тому що місцева влада не працює в інтересах своїх жителів, не звертає увагу на їх проблеми та потреби!

Забезпечення права на безоплатну освіту. Чи є воно в нашому місті? Порахуйте, скільки в рік родина, що має хоча б одну дитину, витрачає коштів на закупівлю шкільного приладдя, підручників, канцелярії, на гуртки. Щодо забезпеченості дитячих садочків – ті ж питання. Класи та групи переповнені, адже необхідно замість витрачання коштів на неякісну плитку щороку будувати школи та дитячі садки.

Про право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування керманичі нашого міста, здається, взагалі забули. Задаю одне питання мешканцям міста. Коли останній раз ви обстежувалися чи лікувалися повністю безкоштовно? Яскравим підтвердженням цих тверджень є звернення Національної служби здоров’я України на початку червня 2020 року в поліцію через скаргу пацієнта однієї з лікарень Сумської міської ради. Пацієнт був доставлений зі швидкої з діагнозом «інфаркт міокарда», йому було необхідне стентування. Співробітники лікарні повідомили йому, що він повинен заплатити за стентування і «набір ургентної діагностики» 10300 грн. плюс покрити витрати на ліки. Саме так порушуються конституційні права жителів Сум на безкоштовне медичне обслуговування в комунальному закладі охорони здоров’я!

Знаю, що такі приклади є в кожного з нас, адже в кожній сфері життя міста порушуються наші права та не дотримується Основний Закон! Тому до Дня Конституції звертаюся з вимогою до очільників міста – почати виконувати Конституцію та закони України, працювати на користь та в інтересах тих, для кого маєте працювати – жителів міста Суми!

Закон України про місцеве самоврядування зазначає, що в разі порушення Конституції, прав і свобод громадян повноваження міського голови можуть бути достроково припинені за рішенням міської ради, але міські депутати не піднімають це питання. Тому нам необхідно перезавантажити місцеву владу, оновити склад представників громади, привести нових порядних людей до управління містом.

Приєднуйтесь до команди Дмитра Живицького, давайте оживимо наше місто разом! Пишіть та долучайтеся в соціальних мережах: електронна адреса – sumyteam@gmail.com, сторінка в «Фейсбуці» – facebook.com/SumyTeam

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *