Дмитро Живицький корінний сумчанин, з досвідом державного та місцевого управління: «Міська влада Сум порушує Конституцію та права мешканців міста?»

28 червня в Україні відзначають державне свято – День Конституції. Наша Конституція є одною з наймолодших та найсучасніших Конституцій світу, вона містить всі основоположні права і свободи громадянин. Але, нажаль, Основний закон України практично нівелюється міською владою, а конституційні права сумчан не забезпечуються в місті повною мірою.

Конституційно закріплене право кожного з нас на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що передбачає достатнє харчування, одяг, житло; право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Чи маємо ми це на практиці? Відповідь нажаль негативна!

На початку червня 2020 року Національна служба здоров’я України звернулася в поліцію через скаргу пацієнта «Центральної клінічної лікарні Сумської міської ради». Як йдеться у зверненні, пацієнт був доставлений в лікарню зі швидкої з діагнозом інфаркт міокарда, йому було необхідне стентування. Співробітники лікарні повідомили йому, що він повинен заплатити за стентування і «набір ургентної діагностики» 10300 грн плюс покрити витрати на ліки. Саме так порушуються конституційні права жителів Сум на безкоштовне медичне обслуговування в комунальному закладі охорони здоров’я! Часто в Сумах виникають проблеми із забезпеченням жителів важливими ліками, такими як інсулін. Пандемія Коронавірусу показала відсутність в наших лікарнях навіть найнеобхідніших медичних препаратів. Про низькі заробітні плати медичних працівників і зазначати не варто, всі це знають і розуміють, міська влада може здійснювати доплати медичним працівникам, але тротуарна плитка для них важливіша.

Завдання міської влади полягає в тому, щоб забезпечити кожному перелік послуг, які сприяють збереженню, відновленню чи підтриманню здоров’я, забезпечення найнеобхіднішими медичними препаратами та доступом до них всіх мешканців міста. Але сьогоднішні очільники Сум не звертають уваги на ці проблеми, бо вони болючі не для них, а для нас, простих мешканців міста.

Конституційний обов’язок міської влади забезпечення людям права на працю. На сьогодні ми не бачимо від міського голови дій, які б сприяли утворенню нових підприємств, або створенню робочих місць на існуючих, надавали підтримку малому та середньому бізнесу, запроваджували податкові канікули, пільги. Даний напрямок діяльності нехтується очільниками міста. Навіть під час свого останнього звіту про роботу, мер не надав жодної інформації про те, що хорошого було зроблено для підтримки бізнесу міста.

Місцева влада повинна слідкувати за якістю житлово-комунальних послуг, контролем за їх дотриманням, здійснювати управління об’єктами у сфері житлово-комунальних послуг, які перебувають у комунальній власності Сум. Наразі нас повідомили про відключення гарячої води на весь липень місяць, яке вже буде далеко не першим. Додавши до цього щорічне невчасне підключення опалення, місяцями непрацюючі ліфти, аварійний громадський транспорт, неякісну питну воду можна констатувати, що міська влада не забезпечує нашого права на гідний рівень життя.

Окремо хочу зупинитися на нехтуванні правами людей з інвалідністю. Архітектурна та інфраструктурна доступність, доступність громадського транспорту, спеціально обладнані пішоході переходи, доступні багатоквартирні будинки нажаль і досі залишаються мрією людей, які цього потребують.

Конституція України закріпила право на повагу до гідності людини, але такі дії та бездіяльність міської влади є виявом неповаги до гідності сумчан, порушенням наших конституційних прав!

Вітаючи нас з важливим днем хочу побажати зміни даної ситуації та команди сьогоднішніх «горе-управлінців» містом! Місто Суми та його мешканці гідні професійної влади, що забезпечуватиме виконання законів України, поважатиме і слідкуватиме за дотриманням прав своїх містян!

Закон України про місцеве самоврядування зазначає, що в разі порушення Конституції, прав і свобод громадян повноваження міського голови можуть бути достроково припинені за рішенням міської ради. В нашому місті безліч прикладів порушення прав громадян, але міські депутати не піднімають це питання. Тому, нам необхідно перезавантажити місцеву владу, оновити склад представників громади, привести нових порядних людей до управління містом. Приєднуйтесь до команди Дмитра Живицького, давайте оживимо наше місто разом! Пишіть та долучайтеся в соціальних мережах: електронна адреса — sumyteam@gmail.com, сторінка в фейсбуці — https://www.facebook.com/SumyTeam.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *